Nedjelja, Lipanj 25, 2017
Poruka
 • EU e-Privacy Directive

  Djurdjevac.eu koristi kolacice za pruzanje boljeg korisnickog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglasavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vasem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice djurdjevac.eu slazete se sa koristenjem kolacica. Za nastavak pregleda i koristenja web stranice kliknite na "Slazem se".

  View e-Privacy Directive Documents

Udruga Peski-Art Đurđevac na manifestaciji Uskrs u Dubravi

Đurđevac - Udruge

Uskrs u Dubravi 2017 002Udruga "Peski-Art Đurđevac" sudjelovala je na manifestaciji "Uskrs u Dubravi". Izložba je to pisanica, ručnih radova i ostalih kreativnih uradaka vezanih uz uskrsno vrijeme i  vrijeme proljeća, a organizirali su je u sportskoj dvorani Osnovne škole Dubrava, Udruga žena liječenih od raka dojke "Sveta Margareta" iz Dubrave i kao vanjski suradnik organizatora, član Udruge „Peski-Art“, Dražen Milenković, slikar iz Stare Kapele. Izložba je organizirana pod pokroviteljstvom općine Dubrava i Zagrebačke županije.Na izložbi se pokazalo 50 izlagača iz šest županija i Grada Zagreba, a među izlagačima bila je i naša udruga koju su predstavljali predsjednik Franjo Mihočka i tajnik Branko Cestar, te pojedinačno naši članovi: Ljubica Cestar, Ljubica Vuković, Željka Mihočka, Ivanka Seleš, Sanja Benko i kao organizator i izlagač Dražen Milenković. Svoje uradke za izlaganje na zajedničkom izlagačkom štandu dali su i dopredsjednik udruge Zdravko Šabarić i Đurđica Franjić.

Udruga "Peski-Art Đurđevac" uredila je svoj izlagački prostor na način da je u malom predstavljeno sve bogatsvo kulturnog i tradicijskog te prebogate baštine koju Grad Đurđevac ima i tako dostojno predstavili naš Grad,a također je predstavljena i pokazana i velika "Pisanicu od srca" koja je privukla veliku pozornost na izložbi.
Organizatori su organizirali ocjenjivanje stručne prosudbene komisije koja je izlagački prostor Udruge „Peski-Art Đurđevac“ nagradila trećim mjestom među, kako rekosmo, 50 izlagača.
U bogatom programu otvaranja nastupili su brojni izvođači od Dubravskih mažoretkinja, zbora i tamburaškog orkestra Osnovne škole Dubrava, Folklorne i tamburaške sekcije KUD-a "Tomislav" iz Svetog Ivana Žabna, "Češke besede" iz Dubrave, a Vatrogasna zajednica Općine Dubrava organizirala je i prikaz tradicionalne igre traženja jaja.
Organizatori su najavili organiziranje manifestacije i ubuduće što je značajan doprinos promocije i prezentacije nematerijalnog kulturnog dobra RH, zbog čega smo osobito ponosni s obzirom da je manifestacija potaknuta našom izložbom pisanica "Uskrsu ususret".

 

 

Share on Facebook
comments

Nemate dozvolu za unos komentara.
Morate se prijaviti na stranice ili registrirati.
Za registraciju - u gornjem meniju, klik na "Registracija".
Nakon registracije na vrhu stranice, desno, klik na "Prijava".

PICOKIJADA 2017. - PROGRAM

 Plakat Picokijada 2017

 

Povijesno-kulturni sadržaj

Podravske širine

Župa svetog Jurja mučenika u Đurđevcu

 • Svete mise od 25.06.2017. - 02.07.2017. Nedjelja, 25. 06. 2017. – 12. NEDJELJA KROZ GODINU          11:00 – ŽUPNA; pok. prečasni Antun Ivandija, Luka Ivandija i roditelji         ...
 • Glasnik župe svetog Jurja br. 199/17 Br. 199/17*25.06.2017.*12. NEDJELJA KROZ GODINU „Isus reče svojim apostolima: Ne bojte se ljudi. Ta ništa nije skriveno što se neće otkriti ni tajno što se neće doznati. Što vam govorim u tami,...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

Oglašavanje na portalu

Oglasavanje2013

Na stranicama je

Trenutno aktivnih Gostiju: 718 
 
Copyright © 2017 Đurđevac - Rooster.City. Sva prava pridržana.
Joomla! je Free Software objavljen pod GNU/GPL Licencom..