Četvrtak, Kolovoz 17, 2017

H18

Poruka
 • EU e-Privacy Directive

  Djurdjevac.eu koristi kolacice za pruzanje boljeg korisnickog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglasavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vasem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice djurdjevac.eu slazete se sa koristenjem kolacica. Za nastavak pregleda i koristenja web stranice kliknite na "Slazem se".

  View e-Privacy Directive Documents

Udruga Peski-Art Đurđevac na manifestaciji Uskrs u Dubravi

Đurđevac - Udruge

Uskrs u Dubravi 2017 002Udruga "Peski-Art Đurđevac" sudjelovala je na manifestaciji "Uskrs u Dubravi". Izložba je to pisanica, ručnih radova i ostalih kreativnih uradaka vezanih uz uskrsno vrijeme i  vrijeme proljeća, a organizirali su je u sportskoj dvorani Osnovne škole Dubrava, Udruga žena liječenih od raka dojke "Sveta Margareta" iz Dubrave i kao vanjski suradnik organizatora, član Udruge „Peski-Art“, Dražen Milenković, slikar iz Stare Kapele. Izložba je organizirana pod pokroviteljstvom općine Dubrava i Zagrebačke županije.Na izložbi se pokazalo 50 izlagača iz šest županija i Grada Zagreba, a među izlagačima bila je i naša udruga koju su predstavljali predsjednik Franjo Mihočka i tajnik Branko Cestar, te pojedinačno naši članovi: Ljubica Cestar, Ljubica Vuković, Željka Mihočka, Ivanka Seleš, Sanja Benko i kao organizator i izlagač Dražen Milenković. Svoje uradke za izlaganje na zajedničkom izlagačkom štandu dali su i dopredsjednik udruge Zdravko Šabarić i Đurđica Franjić.

Udruga "Peski-Art Đurđevac" uredila je svoj izlagački prostor na način da je u malom predstavljeno sve bogatsvo kulturnog i tradicijskog te prebogate baštine koju Grad Đurđevac ima i tako dostojno predstavili naš Grad,a također je predstavljena i pokazana i velika "Pisanicu od srca" koja je privukla veliku pozornost na izložbi.
Organizatori su organizirali ocjenjivanje stručne prosudbene komisije koja je izlagački prostor Udruge „Peski-Art Đurđevac“ nagradila trećim mjestom među, kako rekosmo, 50 izlagača.
U bogatom programu otvaranja nastupili su brojni izvođači od Dubravskih mažoretkinja, zbora i tamburaškog orkestra Osnovne škole Dubrava, Folklorne i tamburaške sekcije KUD-a "Tomislav" iz Svetog Ivana Žabna, "Češke besede" iz Dubrave, a Vatrogasna zajednica Općine Dubrava organizirala je i prikaz tradicionalne igre traženja jaja.
Organizatori su najavili organiziranje manifestacije i ubuduće što je značajan doprinos promocije i prezentacije nematerijalnog kulturnog dobra RH, zbog čega smo osobito ponosni s obzirom da je manifestacija potaknuta našom izložbom pisanica "Uskrsu ususret".

 

 

Share on Facebook
comments

Nemate dozvolu za unos komentara.
Morate se prijaviti na stranice ili registrirati.
Za registraciju - u gornjem meniju, klik na "Registracija".
Nakon registracije na vrhu stranice, desno, klik na "Prijava".

Povijesno-kulturni sadržaj

Podravske širine

Župa svetog Jurja mučenika u Đurđevcu

 • Svete mise od 09.07.2017. - 16.07.2017. Nedjelja, 09. 07. 2017. – 14. NEDJELJA KROZ GODINU           10:00 – ŽUPNA; Marija i Đuro, Marija i Ivan Janči           10:00 – KRŠTENJE...
 • Glasnik župe svetog Jurja br. 201/17 Br. 201/17*09.07.2017.*14. NEDJELJA KROZ GODINU     „U ono vrijeme reče Isus: Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima. Da,...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

Oglašavanje na portalu

Oglasavanje2013

Na stranicama je

Trenutno aktivnih Gostiju: 386 
 
Copyright © 2017 Đurđevac - Rooster.City. Sva prava pridržana.
Joomla! je Free Software objavljen pod GNU/GPL Licencom..