Subota, Rujan 23, 2017

H18

Poruka
 • EU e-Privacy Directive

  Djurdjevac.eu koristi kolacice za pruzanje boljeg korisnickog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglasavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vasem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice djurdjevac.eu slazete se sa koristenjem kolacica. Za nastavak pregleda i koristenja web stranice kliknite na "Slazem se".

  View e-Privacy Directive Documents

Glasnik župe svetog Jurja br. 200/17

Obavijesti - Župni ured

Br. 200/17*02.07.2017.*13. NEDJELJA KROZ GODINU    

„Isus reče svojim apostolima: Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan. (…) Tko vas prima, mene prima; a tko prima mene, prima onoga koji je mene poslao. Tko napoji jednoga od ovih najmanjih samo čašom hladne vode zato što je moj učenik, zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća.“ (Iz Evanđelja po Mateju)

 


 

Dragi župljani, suradnici i prijatelji!

U bajkama i poučnim pričama često se gostoprimstvo i ljubaznost prema nepoznatima i malenima ističe kao bitna vrlina glavnih likova. Gostoprimstvo je od starina bilo na visokoj cijeni. Moglo bi se reći da je to u starim vremenima bila nužnost, jer se inače ne bi moglo putovati. Danas nam, međutim, Božja riječ pokazuje gostoprimstvo kao jedan od načina na koji čovjek iskazuje poštovanje i ljubav prema bližnjemu. U prvom čitanju žena Šunamka ugostila je proroka Elizeja i bila bogato nagrađena – potomstvom kojeg su ona i njezin muž željno iščekivali. Isus slično govori u današnjem Evanđelju: “Tko napoji jednoga od ovih najmanjih samo čašom hladne vode zato što je moj učenik, zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća”.

Zašto bi gostoprimstvo bilo toliko važno? Isus odgovara: “Tko vas prima, mene prima”. Upravo tako. Isus se izjednačava s onim najmanjima. Valja zapaziti ovo: čovjeka treba poslužiti ili mu dati čašu hladne vode zato što je Isusov učenik. Ne kaže se da treba poslužiti nekoga zato što je dobar, pametan, ugledan, svet, zato što bi to po našem ljudskom sudu zavrijedio, zato što bi se po bilo čemu isticao. Ne. Jednostavno zato što je Kristov učenik, zato što je dijete Božje, zato što je čovjek.

Sve prave dobrotvorne organizacije čine isto: pomažu čovjeku jer je čovjek, bez obzira na uzroke njegove vlastite bijede. Zar je Majka Terezija pitala umiruće po ulicama kako to da su se doveli u takvo stanje? Zar liječnik pita bolesnika kako je samo mogao dovesti sebe u situaciju da mu se, njegovim vlastitim nemarom, bolest pogorša? Ne. Liječnik liječi.

Prisjetimo se. Toliki sveci i veliki ljudi posvetili su se i postali doista veliki jednostavnim služenjem čovjeku. Prisjetimo se kako Pavao veli u 2. Poslanici Korinćanima kako će nestati i naše znanje i naše prorokovanje, pa i sama vjera te kako će u vječnosti preostati samo ljubav. Doista, sve što postižemo i sve što jesmo, jednog će dana postati savršeno nebitno. Jedino, apsolutno jedino što ostaje uz nas jesu dobra djela učinjena iz ljubavi. Ponavljamo: dobra djela učinjena čovjeku bez obzira na sve druge okolnosti. Pravo dobro djelo i prava ljubav uvijek su bezuvjetni.

Jer i Bog tako čini. Što bi bilo s nama kad bi Bog nama uzvraćao po našim djelima i po našim (ne)zaslugama? Što bi bilo sa svakim od nas kad bi Bog prema nama bio isključivo pravedan, a ne i milosrdan i pun ljubavi? Upravo je nevjerojatno kako to lako i olako zaboravljamo. Toliko primamo, toliko dobivam – besplatno i bez zasluga, a kad ja trebam nekome dobro učiniti onda važem i premjeravam razmišljajući isplati li se i zaslužuje li to taj čovjek.

Kako bi to rado rekli sveci, valja “istrošiti” život čineći dobro. To je najbolji ulog. Jer, kako reče Isus: “Tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga!” Razmislimo: gdje, kada, kome i na koji način bih i ja mogao služiti, da bih bio sličan Bogu koji nas ljubi bezuvjetno i njegovu Sinu koji je za svakog pojedinog od nas umro i uskrsnuo?

                                          Vaš župnik Marko

 

Župno HODOČAŠĆE SA ŽUPOM PITOMAČA:

Napulj i Rim

08. - 14. listopada 2017.

Cijena aranžmana: 2 850,00 kn/osobi

    SVE INFORMACIJE U SAKRISTIJI


 

Kratke obavijesti:

·         Još jednom HVALA SVIMA koji su na bilo koji način sudjelovali u pripremi i organizaciji proslave 60 – te godišnjice redovništva našeg domaćeg sina isusovca patra Ignaca Čižmešije! Slike i tekst s ove proslave možete pogledati na našoj župnoj web stranici na internetu.

·         Danas skupljamo kolektu za „Petrov novčić“ kada naš dar u milostinji ide Svetom Ocu u Vatikan te na taj način svjedočimo našu povezanost s cijelom Crkvom i Petrom naših dana Papom Franjom.


 

·         ŽUPNO HODOČAŠĆE MAJCI BOŽJOJ BISTRIČKOJ na Mariju Bistricu je u subotu 22. 07.! Cijena karte je 60 kuna.


 

·         Ovo je JUBILARNI – 200-ti broj našeg župnog Glasnika, koji redovito izlazi svake nedjelje već 3 i pol godine, a svaki tjedan ga tiskamo od 500-600 primjeraka, što nije malo. Preporučujem da ga se sjetite i podržite njegovo tiskanje u pomoći oko papira ili nekom novčanom prilogu da bi i dalje mogao redovito izlaziti.


 

·         KATOLIČKU ŽENIDBU ŽELE SKLOPITI I DANAS SE OZIVAJU:

Zaručnik Kristijan Žeđa iz Prugovca i zaručnica Jasna Lenardić iz Mičetinca. Danas se navještaju, a vjenčanje je 7.07.2017. u Kalinovcu. Ako netko zna kakvu zabranu ili zapreku za ovo vjenčanje, dužan je javiti župnom uredu!

·         Stiglo nam je ljetno razdoblje i vrijeme ljetnih vrućina u kojem ljudi imaju navadu dolaziti u crkvu nedolično obučeni. Crkva je sveti prostor pa vas molim kao župnik da poštujete svetost tog prostora i u crkvu ne dolazite u kratkom, prozirnom ili nedoličnom odijelu, da unaprijed izbjegnemo neugodnu situaciju. To osobito vrijedi kod vjenčanja i ostalih sakramenata.


 

Obiteljski dar darovali su:  

Ob. Jovanović, T. Ujevića 5                          

Katarina Kovač, Š. Brauna 20

Ob. Zlatec, B. Jelačića 39                                

Ob. Fucak, Kr. Zvonimira 11a

Ob. Jendrijev, G. Karlovčana 29                     

Ob. Seleš, Kr. Tomislava 120

Ob. Večerić, M. Gupca 22                               

Ob. Đuroci, Starogradska 26

                                 

  HVALA SVIM DAROVATELJIMA


 

Župne aktivnosti:       

Utorak:     - Marijina legija u 20:00 u župnoj dvorani.            

Četvrtak:     - proba Mješovitog župnog zbora u 19:30.                  

Subota:      - spremanje i čišćenje naše crkve ujutro u 8 sati!


 

 

UREDOVNO VRIJEME

                08:00 – 10:00

MOLIMO POŠTIVATI UREDOVNO VRIJEME


 

Izdaje i odgovara: vlč. Marko Rac, župnik

Rkt. Župni ured Sv. Jurja mučenika

S. Radića 5, Đurđevac

Tel/fax: 048/ 813-430

www.zupadjurdjevac.com 

 

Share on Facebook
comments

Nemate dozvolu za unos komentara.
Morate se prijaviti na stranice ili registrirati.
Za registraciju - u gornjem meniju, klik na "Registracija".
Nakon registracije na vrhu stranice, desno, klik na "Prijava".

Povijesno-kulturni sadržaj

Podravske širine

Župa svetog Jurja mučenika u Đurđevcu

 • Svete mise od 09.07.2017. - 16.07.2017. Nedjelja, 09. 07. 2017. – 14. NEDJELJA KROZ GODINU           10:00 – ŽUPNA; Marija i Đuro, Marija i Ivan Janči           10:00 – KRŠTENJE...
 • Glasnik župe svetog Jurja br. 201/17 Br. 201/17*09.07.2017.*14. NEDJELJA KROZ GODINU     „U ono vrijeme reče Isus: Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima. Da,...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

Oglašavanje na portalu

Oglasavanje2013

 
Copyright © 2017 Đurđevac - Rooster.City. Sva prava pridržana.
Joomla! je Free Software objavljen pod GNU/GPL Licencom..